Zachodniopomorskie Centrum Rozwoju

Zachodniopomorskie Centrum Rozwoju

Badania z okazji Dnia Chorego

Dodano 26 lutego 2015 r.

W sobotę 14 lutego 2015 roku nasza spółdzielnia, we współpracy z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Fundacją Służby Zdrowia  i Apostolatem Chorych zorganizowała Dzień Charytatywnej Pomocy Chorym. Do Szczecina przyjechała autokarem grupa 45 osób z Myśliborza. Nasza spółdzielnia pokryła koszty transportu i posiłku. Wraz z chorymi przyjechał kl. Wojciech z parafii św. Jana Chrzciciela.
Obchody tego dnia rozpoczęto o godzinie 9.00 wspólną Eucharystią w kościele pw. Św. Kazimierza przy ul. Broniewskiego w Szczecinie.
Następnie w budynku A szpitala przy ul. Arkońskiej lekarze różnych specjalizacji (kardiolog, chirurg naczyniowy, ortopeda, endokrynolog, reumatolog, neurolog, okulista) przyjmowali pacjentów. Każdy chory mógł skorzystać z konsultacji u dwóch a nawet trzech lekarzy różnych specjalizacji. W razie potrzeby chorzy byli kierowani na badanie USG tarczycy i jamy brzusznej, które było wykonywane na miejscu. Przed wizytą u kardiologa była możliwość wykonania Ekg i pomiar ciśnienia krwi. Na badania oprócz chorych z Myśliborza przyjechały także grupy z Chociwla, Gryfic i Mostkowa a także ze Szczecina. Na drzwiach gabinetów oraz na tablicach informacyjnych umieszczono listy pacjentów. Każda osoba wiedziała, która jest w kolejce i mogła wykorzystać czas oczekiwania np. na serwowaną przez pracowników i wolontariuszy Caritas kawę, herbatę czy pączka. Ponieważ chorzy spędzili prawie cały dzień poza domem Caritas zaprosiła przybyłych na gorący żurek.

  

Szybkie linki

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

25.02.2015
więcej

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu

24.01.2015
więcej

Stowarzyszenie "Cooltura"

02.01.2015
więcej

Wsparcie z OWES

01.01.2015
więcej
Wszystkie szkolenia

Spółdzielnia Socjalna
"Zachodniopomorskie Centrum Rozwoju"

ul. Andersa 22
74-300 Myślibórz

Jeśli masz pytania, zadzwoń.

505 146 714

Realizacja: MadeNet.pl